Recenze fotoknihy firmy Saal Digital

Na facebooku jsem zahlédl možnost získat kupón na tvorbu fotoknihy v hodnotě 1 200 Kč výměnou za recenzi na fotoknihu. Protože jsem již recenze ne fotoknihy dříve dělal, využil jsem této nabídky. Brzy jsem obdržel pokyny pro získání kupónu a mohl jsem tak knihu vytvořit.

Program pro tvorbu fotoknihy patří mezi jednodušší, ale i přesto je zde dostatek možností pro většinu uživatelů. Dostupné šablony i grafika patří obecně k těm lepším. Úmyslně jsem zkombinoval barevné i černobílé fotografie a také panoramatickou fotografii přes celou dvoustranu.

Při nahrávání fotoknihy došlo k chybě, ale po prostudování webových stránek a použití diagnostického programu, bylo již vše v pořádku.

Po obdržení fotoknihy jsem zjistil, že je nepřesně oříznuta, což bylo nejvíce vidět na grafice stránek a také u stránky, kde byla fotografie vložena přesně do ořezového rámce. Knihu jsem reklamoval a velmi brzy jsem obdržel nový kupón a upozornění, že není vhodné umisťovat fotografie zcela přesně k okraji fotoknihy. Lepší je fotografii mírně roztáhnout, aby ořez nebyl patrný.

Nová fotokniha dorazila opět velmi brzy a je již správně oříznuta a vše působí velmi dobře. Kvalita tisku je na velmi vysoké úrovni a to včetně tisku na deskách knihy.

Celkově fotoknihu hodnotím velmi kladně a mohu ji doporučit všem, kdo hledají kvalitní prezentaci.

Pozitiva

  • Výborná kvalita tisku. Fotografie mají správné barvy a i černobílé fotografie působí dobře. Testované lesklé provedení je opravdu výborné.
  • Možnost fotografie na dvoustranu (např. panoramatická fotografie). I v této situaci fotografie vypadá dobře, protože kniha má opravdu plochou vazbu.
  • Jednoduchá platba přes PayPal.
  • Rychlost dodání (druhý den po objednání byla kniha odeslána).
  • Komunikace s firmou.
  • Rychlost reklamace.

Na co je třeba si dát pozor

  • V programu na tvorbu fotoknihy je fialovou linkou vymezena oblast, za kterou dojde k ořezu. Není dobré fotografie dávat přesně k lince, protože při oříznutí fotoknihy může dojít k malým nepřesnostem – toto mají všechny fotoknihy.

Negativa

  • S programem na fotoknihu se obtížněji dělá (v porovnání např. s programem firmy Blurb, ale mnohem lepší než s většinou obvyklých programů – např. firma CeWe nebo webových služeb – např. firma Piklio).
  • První stránka, kam se vkládá fotografie je přímo nalepená na desky fotoknihy. Obdobně je to u poslední stránky. Pokud tedy chcete mít knihu začínající a končící obvyklým způsobem, je nutné obětovat pár stránek.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *